Najnowocześniejsza technologia zasilania LED w produktach TECOLED

news W marcu 2019 roku zakończyliśmy proces wdrażania najnowocześniejszego cyfrowego systemu zasilania diód LED, zarówno dla diód o małej, średniej jak i wielkiej mocy ( COB ).
 

Dotychczasowe systemy zasilania LED, obarczone były limitem żywotności ze względu na starzejące się komponenty zasilaczy ( szczególnie kondensatory ) jak i również, mozliwe ich uszkodzenia w czasie włączania oświetlenia ( tzw. stany nie ustalone napięcia sieciowego ). Sama technologia stosowania gabarytowych zasilaczy we wszelkiego typu oprawach, wiązała się ze zwiększeniem kompletnej oprawy lub umiejscowienia go na zewnątrz. Również konstrukcje opraw dzięki temu stawały się większe, cięższe i bardziej skomplikowane im wyższe parametry IP oraz IK stawiano oprawom. Zasilacze o bardzo dobrych parametrach, były również kosztownym elementem decydującym o ostatecznej wartości cenowej.

Dzięki staraniom zespołu TECOLED, wyeliminowano konieczność stosowania w oprawach LED opisanych wcześniej zasilaczy. Nasze rozwiązanie, opiera się na najnowszej technologi cyfrowej obróbki napięcia sieciowego i dopasowaniu go do potrzeby danej oprawy. Dzięki temu, układ przetwarzający zamontowany jest bezpośrednio na płycie z diodami LED. Parametry o których należy zdecydowanie mówić, to: bardzo wysoki współczynnik mocy Pf, który wynosi 0,98 - 0,99 a także bardzo niski współczynnik zawartości harmonicznych THD wynoszący zaledwie 0-10%.  Wszystkie układy projektowane są zgodnie z zasadami EMC/EMI. Dodatkowym atutem naszych rozwiązań jest długoletnia i bezawaryjna praca oraz minimalizacja uszkodzeń LED na wskutek ochrony ich przez sam system zasilania tzn. przepięciowe, termiczne a także w przypadku niestabilności źródła zasilania.
<< więcej...