Przemysłowe naświetlacze LED - badanie w kuli Ulbrichta.

blog
Najistotniejszymi parametrami z punktu widzenia użytkownika jest jak najmniejsza moc pobierana przez oprawę w porównaniu do oprawy standardowej. Róznica ta pozwala na generowanie oszczędności energii.

Kolejną cechą którą powinna cechować się nowa oprawa LED jest jak największa skuteczność świetlna [lm/Watt], która zapewni wystarczającą ilość światła przy danej mocy lampy [Watt] dla zapewnienia odpowiedniego natężenia oświetlenia.

Równie ważną i istotą cechą jest naturalne światło zapewniające komfort pracy oraz zgodność z przepisami i Normami czyli barwa światła CCT [K] oraz współczynnik oddawania barw Ra. Wymienione powyżej 3 cechy można nazwać parametrami kolorymetrycznymi i elektrycznymi.


Zaprezentowany poniżej raport przedstawia parametry koloremetryczne i elektryczne naświetlacza led otrzymane po 1 godzinnym teście przeprowadzonym w kóli całkującej Ulbrichta. Testowany naświetlacz led o mocy 70Watt cechuje wysoki współczynnik oddawania barw Ra = 82.6. Test zawiera również informacje o składowych R1 do R15. Kolejną informacją zawartą w teście jest barwa światła CCT = 4858K i jest to kolor zmino biały. Wykres graficzny współrzędnych chromatycznych pokazuje położenie barwy światła oświetlacza x=3501 y=0.3627. Kolejny wykres pokazuje składowe światła w zakresie od 380 do 730nm. Kolejnymi istotnymi parametrami dla użytkownika jest przedstawiony w raporcie wyjściowy strumień świetlny określony w lumenach 8936.90 lm oraz skuteczność świetlna oświetlacza 125.66 lm/Watt. Testowany oświetlacz led pobierał moc 72.12Watt przy napięciu zasilania U=229.7V, 49.99Hz. Oświetlacz led pobierał prąd I=0.317A przy wysokim współczynniku mocy 0.975.

Link do produktu - oświetlacze przemysłowe led
 


Test report z badania

<< więcej...