StartNowościBlog
email biuro@tecoled.pl phone 724513102

Blog

blog Oprawy oświetleniowe, szczególnie te z wysokim stopniem ochrony IP65 i wyżej, często wykazują nadmierne zużycie przed ich szacowanym czasem zdolności, do użytkowania - dlaczego?

  więcej...
blog Oświetlenie LED boiska sportowego o wymiarach 64x100m. Założone wymagania to 2 poziomy natężenia oświetlenia - Klasa II 200lx i Klasa III 500lx. Ze względu na ograniczenia dotyczące lokalizacji obiektu wysokość słupów może wynosić maksymalnie 12m. W projekcie dopuszcza się instalację maksymalnie 12 słupów oświetleniowych osadzonych w odległości 1m od płyty boiska.  więcej...
blog
Najistotniejszymi parametrami z punktu widzenia użytkownika jest jak najmniejsza moc pobierana przez oprawę w porównaniu do oprawy standardowej. Róznica ta pozwala na generowanie oszczędności energii.

Kolejną cechą którą powinna cechować się nowa oprawa LED jest jak największa skuteczność świetlna [lm/Watt], która zapewni wystarczającą ilość światła przy danej mocy lampy [Watt] dla zapewnienia odpowiedniego natężenia oświetlenia.

Równie ważną i istotą cechą jest naturalne światło zapewniające komfort pracy oraz zgodność z przepisami i Normami czyli barwa światła CCT [K] oraz współczynnik oddawania barw Ra. Wymienione powyżej 3 cechy można nazwać parametrami kolorymetrycznymi i elektrycznymi.
więcej...
blog
Aby zapewnić wieloletnią niezawodną pracę oświetlenia LED, należy uwzględniać przy projektowaniu opraw i lamp wiele czynników. Jednym z najistotniejszych jest temperatura pracy diod, która w znacznej mierze określa żywotność L70 lampy.

Zbyt wysoka temperatura pracy diod prowadzi do szybszej utraty jasności, zmiany koloru czy współczynnika oddawania barw. Aby zapewnić optymalną pracę diod, należy zastosować radiatory odprowadzające ciepło o określonej rezystancji termicznej Rth.
Prawidłowo zaprojektowany radiator zapewnia odprowadzanie ciepła z diod do otaczającego powietrza o temperaturze Ta, utrzymując nominalną temperaturę złącza diod Tj. Rezystancję termiczną Rth radiatora moża obliczyć korzystając z wzoru Tj=Ta+(Rth*Ptotal)+(Rled*Pled).
więcej...
blog
Lumen [lm] - jest jednostką miary strumienia świetlnego w układzie SI. Strumień świetlny określa ilość emitowanego światła z danego źródła światła. Inaczej, jest to całkowita ilość światła wyemitowana przez określone źródło światła. Wartość strumienia świetlnego  dla danej żarówki czy lampy można  odczytać z opakowania lub karty katalogowej.

 
Lampa przemysłowa LED 85Watt - Strumień świetny, skuteczność świetlna.
więcej...