Oświetlenie LED Tecoled tworzone jest w oparciu o najwyższej jakości komponenty i innowacyjne rozwiązania.

Technologia stosowana w oświetleniu LED Tecoled®.

Diody mocy i smd
Produkty Tecoled powstają w oparciu o diody liderów technologii LED na świecie, takich jak: Cree, Edison, Samsung, LG czy Philips.

Stosując najwyższej jakości diody w prawidłowo zaprojektowanych oprawach i lampach, gwarantujemy długotrwałe utrzymanie parametrów świetlnych takich jak strumień świetlny [lm], kolor [K], współczynnik oddawanie barw  [Ra] oraz trwałość oprawy L70.
Przeczytaj na naszym blogu jak prawidłowo zaprojektować radiator. 
 
photo
zasilacze led
Stosujemy jedynie sprawdzone rozwiązania gwarantujące trwałość i niezawodność lamp Tecoled.   

Dla uzyskania najwyższej efektywności i skuteczności oświetlenia LED, istotne są takie parametry zasilaczy jak sprawność, współczynnik mocy oraz jego trwałość.
Stosujemy zasilacze uznanych marek jak również stosujemy własne rozwiązania.
Oświetlenie LED Tecoled cechuje wysoki współczynnik mocy dochodzący do 0.99 oraz sprawność zasilaczy na poziomie do 94%.

Dbamy o to aby oświetlenie Tecoled spełniało wymagania EMC i LVD.
 
photo
TEMPERATURA BARWOWA [K]
W lampach Tecoled stosowane są diody o barwie światła od 2700-6500K.

W zależności od miejsca instalacji oraz rodzaju zastosowanych lamp stosuje się różne barwy światła.

W halach produkcyjnych czy halach magazynowych powszechnie stosuje się lampy przemysłowe led o barwie światła 5000-6500K.

Do oświetlenia biur czy sklepów stosuje się sufitowe panele LED lub świetlówki LED o dziennej barwie światła 4000-4500K.

Do oświetlenia punktowego np. doświetlania pieczywa w sklepach stosuje się sufitowe oświetlacze LED o ciepłej barwie 2700-3000K.


Przeczytaj na naszym blogu na temat pomiarów barwy światła w oprawach LED.

photo
WSPÓŁCZYNNIK ODDAWANIA BARW [RA]
Spełniając wymagania Norm i przepisów stosujemy diody, które zapewniają wymagane parametry światła jak współczynnik oddawania barw.
Finalne składowe współczynnika dla danej oprawy LED mierzone są za pomocą foto-spectrometru.

Przeczytaj o pomiarach w kuli Ulbrichta lub zapoznaj się z przykładami pomiarów na naszym blogu.

Oświetlenie LED Tecoled zapewnia doskonałe prametry dzięki zastosowaniu najwyższej jakości diod o wspólczynniku Ra=>80

Poniżesz zdjęcie zostało wykonane przy oświetleniu źródłem światła o współczynniku Ra 65 oraz Ra>90. Jak widać światło o zbyt niskim współczynniku Ra nadaje nienaturalne barwy. 

Naciśnij na zdjęcie aby powiększyć.


photo
OBUDOWY LAMP I OPRAW
Obudowy lamp LED Tecoled wykonane są z tworzywa sztucznego lub aluminium.  
Obudowy Aluminiowe w celu zabezpieczenia przed warunkami środowiskowymi poddawane są procesowi anodyzacji lub malowaniu.
Aluminiowe i metalowe elementy w wybranych modelach lamp malowane są farbami proszkowymi z stosownymi atestami spożywczymi.
 
photo
montaż lamp i opraw
Dla zapewnienia najwyższej jakości i niezawodności produktów, proces montażu lamp LED Tecoled przebiega zgodnie z ustalonymi, wielopoziomowymi procedurami. Wstępny etap obejmuje przygotowanie i kontrolę jakości materiałów.
Komponenty elektroniczne jak diody i zasilacze montowane są w wydzielonym pomieszczeniu tzw. CLEAN ROOM. Oświetlenie LED podczas montażu poddawane jest na bierząco kontroli jakości a gotowy produkt przechodzi do etapu finalnych testów. Zmontowane lampy LED poddawane są 24 godzinnemu procesowi testowania. Sufitowe panel LED IP65 - proces wygrzewania.